قرص برنج
آلومینیوم فسفید یا همون قرص برنج از آفت کش های بسیار قوی و کاربردی است که برای از بین بردن و جلوگیری حشرات غلات مورد استفاده قرار می گیرد.

با ما در این مقاله همراه باشید تا به سوالات رایج شما عزیزان در خصوص این قرص پرکابرد منتهی خطرناک پاسخ دهیم، ما بر این باوریم جزییات قرص برنج برای همه کسانی که از غلات مهمی مثل برنج در زندگی روزمره خود استفاده میکنند واجب است

قرص برنج چیست ؟

شاید وقتی بار اول بدون هیچ اطلاعی کلمه قرص برنج را بشنویم، تصور ما اینگونه خواهد بود که قرص برنج، قرصی است که از برنج درست شده است. به آن معنا که ماهیت و مواد اولیه ی سازنده این قرص از برنج می باشد. در صورتی که اینگونه نیست. قرص برنج همان قرصی است که برای دفع آفت های برنج و نگهداری طولانی مدت برنج و دیگر محصولات زراعی مورد استفاده قرار می گیرد. جدای از این، از آن جا که ترکیبات قرص برنج به گونه ای طراحی شده  است که  هرگونه آفت که ممکن است در انباری ها وجود داشته باشد را نابود می کند، اغلب مردم از آن استفاده می کنند. در ادامه بیشتر در مورد ترکیبات قرص برنج توضیح خواهیم داد:

ترکیبات قرص برنج

آلومینیوم فسفید از ترکیبات اصلی قرص برنج می باشد. دارا بودن همین عنصر، موجب خطرناک بودن این قرص ها شده است. لازم به ذکر است که در صورت مصرف خوراکی یا بوییدن، توسط انسان و هر موجود زنده ای موجب ایجاد عوارض حاد گوناگون و در نهایت مرگ سریع و زجر آور می‌شود. خاصیت سمی آلومینیوم فسفید به خاطر گاز فسفین می باشد که دارای ویژگی سیتوتوکسیتی است. این  گاز از فعالیت آنزیم‌ های سلول‌ های حیاتی جلوگیری و بافت ‌ها را نابود می‌کند. نوع گیاهی این قرص نیز با بسته بندی پلاستیکی وجود دارد که فاقد هر گونه فسفید فلزی بوده و حاوی عصاره سیر، کلرور سدیم، تالک و نشاسته می باشد. نوع گیاهی فاقد اثرات سمی سیستمیک بوده و علایم مسمومیت آن بصورت گوارشی و خطر مسمومیت با آن  به مراتب کمتر می باشد.

عوارض قرص برنج

عوارض و فواید قرص برنج

قرص برنج، ماده‌ ای سمی و خطرناک است که برای دفع آفات غلات و حبوبات و نگهداری طولانی مدت آن استفاده می‌ شود. این ماده با تولید گاز فسفین علاوه بر آسیب به سلامت انسان و حیوانات، باعث بروز مشکلاتی مانند تحریک پذیری معده، اختلالات عصبی و مشکلات کبدی می‌شود، در بازار سیاه، قرص برنج‌ هایی وجود دارند که مشابه با قرص‌ های روانگردان هستند. افراد سودجو این قرص‌ها را به جای قرص‌های توهم‌ زا به فروش می‌ رسانند و این امر سالانه سبب کشته شدن تعداد کثیری از جوانان می‌ شود

دسترسی آسان و قیمت پایین قرص برنج، موجب شده است افراد زیادی که در شرایط روحی و عاطفی نامساعد قرار دارند، به راحتی آن را تهیه کرده و دست به خودکشی بزنند. این امر نیز موجب مرگ زجر آور عده زیادی از مردم کشورمان شده استف در مجموع، قرص برنج یک ماده بسیار خطرناک است که استفاده از آن، عواقب جبران‌ ناپذیری در پی دارد.

عوارض قرص برنج به دو دسته حاد و مزمن تقسیم می‌ شوند:

عوارض حاد

عوارض حاد قرص برنج، در صورت مصرف یا استنشاق گاز فسفینی در عرض چند دقیقه تا چند ساعت بروز می‌ کند. این عوارض عبارتند از:

 • تهوع و استفراغ
 • سردرد
 • گیجی
 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • تشنج
 • از دست دادن هوشیاری
 • مرگ

عوارض مزمن

عوارض مزمن قرص برنج، در صورت قرار گرفتن در معرض گاز فسفین به مدت طولانی بروز می‌ کند. این عوارض عبارتند از:

 • آسیب به کبد
 • آسیب به کلیه‌ ها
 • آسیب به سیستم عصبی مرکزی
 • سرطان

مسمومیت با قرص برنج، یکی از شایع‌ ترین دلایل مرگ بر اثر مسمومیت در کشور است. به همین دلیل، بسیار مهم است که از مصرف قرص برنج خود داری کنید، دقت داشته باشید حتی در مقادیر کم، قرص برنج می‌ تواند باعث مسمومیت و مرگ شود، برای جلوگیری از مسمومیت با قرص برنج به نکات زیر دقت کنید

 1. از نگهداری قرص برنج در خانه خودداری کنید.
 2. اگر قرص برنج را در خانه دارید، آن را در یک مکان امن و دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.
 3. اگر در معرض گاز فسفینیک قرار گرفتید، بلافاصله به هوای آزاد بروید و در صورت بروز علائم مسمومیت، به دنبال کمک پزشکی باشید.
 4. اگر مشکوک به مسمومیت با قرص برنج هستید، فوراً با اورژانس تماس بگیرید.

اگر دچار مسمومیت بصورت خواسته یا ناخواسته با قرص برنج شده اید و به کمک فوری نیاز دارید سریعا با شماره 123 تماس بگیرید

فواید قرص برنج

 • در صورتی که قرص برنج به طور صحیح و منطقی  استفاده شود موجب دفع آفات محصولات کشاورزی شده. همچنین باعث افزایش کمی و کیفی محصولات زراعی می شود. جدای از همه ی این ها یک روش مهم برای تأمین و حفظ مواد غذایی مورد نیاز انسان است.
 • قرص برنج به دلیل اثربخشی بالایی که دارد می تواند در انبارهای غلات ، منازل ، هتل ها و همچنین خوابگاه های آلوده به ساس مورد استفاده قرار بگیرد و بسیار مفید باشد.
 • این قرص ها به کنترل و از بین بردن حشرات و آفات انباری محصولاتی مانند برنج و غلات در انبارها سوله ‌‌ها بسیار کمک می کند.
 • این که قیمت پایین و معقول این قرص ها موجب شده که همه ی کشاورزان با هر اندازه وسع مالی می توانند آن را برای نگهداری محصولات خود تهیه کنند را نمی توان نا دیده گرفت.

کاربرد و کارایی قرص برنج

کاربرد و کارایی قرص برنج

قرص برنج در صورت استفاده صحیح  و اصولی می تواند بدون اینکه تاثیری روی غلات ‏داشته باشد باعث مرگ حشرات درون غلات گردد. این قرص ها ویژگی‌ های منحصر به فردی دارند. از کارایی های مهم آن نیز می توان به  کاربرد آسان، کارایی بالا، عدم ‏به جای گذاری باقیمانده ‌های خطرناک و قیمت نسبتاً پایین  این قرص ها اشاره کرد. تمامی  مواردی که گفته ایم باعث شده این سم کاربرد وسیعی در کنترل آفات غلات و سایر ‏محصولات داشته باشد. علاوه بر این ها قرص برنج یک ماده ضدعفونی کننده جامد است که می‌تواند در شکل‌های قرص، حب، گرانول و پودر، ‏در رنگ‌های متعدد مثل خاکستری، سبز مایل به خاکستری و زرد تیره باشد.

اما اکثراً به صورت قرص‌های خاکستری تیره با وزن خالص سه گرم در کشورهای مختلف به فروش می‌رسد.‏ لازم می بینیم که به شما کاربران بگوییم که قرص‌های آلومینیوم فسفید یا همان قرص برنج در حالی که در مجاورت هوا قرار بگیرند گاز فسفین آزاد می‌کنند به صورت تدریجی قدرت خودشان را از ‏دست می‌دهند. به تدریج تنها یک باقیمانده غیر سمی آلومینیوم هیدروکساید را از خود به جای می‌گذارند. بنابراین شما کاربران برای اطمینان خاطر از اینکه برنجی که از آن استفاده می کنید فاقد هرگونه سم یا مواد مضر تنها کافیست برنجی که در نظر دارید از آن استفاده کنید را از قبل  چند ساعت در معرض هوای آزاد قرار دهید.

چه برنج هایی نیاز به قرص برنج ندارند؟

معضل اصلی که در کشت محصولی مانند برنج برای کشاورزان وجود دارد، وجود آفات مزاحم و آسیب‌رسان به محصول است. متأسفانه هیچ محصول  کشاورزی از وجود این حشرات مستثنی نیستند. حال شما کار عزیز اگر تجربه تلخی از خرید برنج در گذشته داشته اید یا در مواقع خرید برنج از شپشک برنج واهمه دارید

ما به شما پیشنهاد می کنیم در خرید برنج از برنج های پرمحصول استفاده کنید. منظور از برنج پر محصول در واقع به میزان محصول برداشت شده در هر متر مربع از شالیزار مربوط می شود. این دسته از برنج  ها مقاوم در برابر و شپشک زدن هستند و به سختی شپشک میزند. برنج فجر، برنج شیرودی، ندا و… که قیمت مقرون به صرفه ای  نیز دارند جز برنج های پر محصول محسوب می شوند.

شایسه است بگوییم که از لحاظ پخت نیز از کیفیت مورد قبولی برخوردارند. پیرو این موضوع که گفته ایم این برنج ها به سختی آفت می زنند در نتیجه نیازی به قرص برنج ندارند. شما با خریداری این برنج ها می توانید بدون استفاده از قرص برنج این محصولات را به مدت طولانی نگه داری کنید. این گونه از عوارض احتمالی قرص برنج که ممکن است برای شما دردسر ساز شود جلوگیری می کنید.

جایگزین قرص برنج

جایگزین قرص برنج

به علت عوارض قرص برنج و یا کمیاب بودن آن بهتر است موارد های بی ضرر را جایگزین آن کرد. شاید زیاد شنیده باشیم که به جای قرص برنج از ‏قرص سیر و حبه‌ های پرخاصیت سیر  برای نگهداری طولانی مدت برنج استفاده شود. ما در ادامه گزینه های بیشتری را به شما پیشنهاد می کنیم که در صورت مایل بودن می توانید از آن استفاده کنید:

 1. سیر: اول از همه می گوییم که سیر یک گیاه مهم در رژیم غذایی و دارویی تاریخ بشر است. امروزه سیر به عنوان یک عامل ضدعفونی کننده شناخته شده است. آزمایشاتی که روی این گیاه انجام شده است نشان داده که وقتی آفت ها و پشه ها در معرض این ماده قرار می گیرند،  مرگ و میر آن ها به طور چشمگیری بالا می رود.
 2. گیاه مریم گلی: درون باغچه یا گلدان به دفع حشرات مزاحم کمک می کند. با سوزاندن برگ این گیاه، دودی تولید می‌شود که دافع حشرات موذی است.
 3. نیلوفرآبی: از جمله گیاهانی که در دفع حشرات موثراست نیلوفر آبی می باشد.
 4. گیاه پونه، ریحان و نعنا فلفلی :  تمامی این گیاهان از توصیه های حشره شناسان برای دفع طبیعی پشه ها و آفت از محیط  و محصولات زراعی است.
 5. گیاه دارویی رزماری: این گیاه با رایحه تندی که دارد در دفع پشه و دور کردن حشرات موثر است.
 6. گیاه اکالیپتوس:  این گیاه با رایحه ای دلپذیر و تند قدرت بالایی در کشتن آفت ها و حشرات بالغ پشه ها دارد.
 7. آزمایشات نشان داده است که، دانه های نمک و برگ درخت انجیر و… را نیز می توان برای دفع آفت مورد استفاده قرار داد.

به طور کلی موار و گیاهان طبیعی بسیاری وجود دارد که می توانند جایگزین قرص برنج باشند. شما نیز چنانچه در نظر دارید از گیاهان طبیعی برای دفع آفت و حشرات برنج اسستفاده کنید می توانید از مواردی که ذکر شد استفاده کنید.

خرید قرص برنج و نحوه تهیه آن

از قرص برنج برای از بین بردن شپشک برنج قابل استفاده میشود اما این قرص هیچگونه مجوز توزیع و پخش در کشور ندارد و فروش آن غیر قانونی است، متاسفانه مشاهده میشود بعضی از افراد سودجو از این فرصت استفاده کرده و قرص های تقلبی به خریداران ارائه میدهند، قرص برنج های موجود در کشور به صورت غیر قانونی وارد شده و مخفیانه به فروش میرسد، به علت سخت پیدا شدن این قرص ها از خریدن تعداد زیاد و نگهداری و ذخیره آن برای مواقعی که به آن احتیاج ندارید جدا خودداری کنید.

سخن آخر: با توجه به فعالیت فروشگاه ما “برنج کاسپین” در حیطه برنج، توصیه میکنیم به هیچ وجه از این قرص خطرناک استفاده نکنید، شما میتوانید بجای استفاده از این قرص غلات خود مانند برنج را الک کرده و یا در هوای آزاد پهن کنید، این مقاله فقط جنبه آموزشی داشته و از عزیزان خواهش میکنیم برای خرید قرص برنج با فروشگاه برنج کاسپین هیچ تماسی برقرار نکنند

136 دیدگاه در “قرص برنج چیست ؟

 1. وحید بهارلو سامان گفت:

  توروبه شیری که خوردی ازفکرش بیابیرون

  1. زهرا گفت:

   دوستان لطفا یکی بگه چجوری قرص برنج و گیدا کنم

  2. ...... گفت:

   از کجا فهمیدی!؟

 2. هامون گفت:

  در داروخانه های دام پژشکی اسپری بنام “کامن ” common وجود داره که قاتل ساس میباشد. البته باید به همه جایی کابینته و کموتهای چوبی بزنی چون ساس هوشمند است و میره چند ماه دیگه یهو میببینید هزار تا درامد. من اخرین تجربه ام این است و هر اسپره آن الانه فروردین 1403 هفتادو چهار هزار تومان میباشد .

 3. هانا گفت:

  قرص برنج اگر حرارت بخوره بی اثر میشه مثلا اشتباهی قاطی برنج شده باشه و بجوشه آیا برنج مسمومه؟و اینکه مزه و بویی داره که متوجه بشیم داخل غذا یا نوشیدنی ممکنه باشه؟

 4. رضایی گفت:

  سلا.میخواستم بدونم اگه در قرص برنج رو باز نکنیم تا در مواقع نیاز استفاده بشه،بازم ممکنه تو خونه نگه داشتنش خطرناک باشه؟درش پلمپه اما حس میکنم بوش پیچیده
  خطرناکه؟

  1. مهدی گفت:

   از کجا تهیه کردید؟!

 5. سعید گفت:

  بر پدر و مادرتون لعنت واحد های نظارتی که فقط بلدین رشفه و پول بگیرین …من چندین نفر رو می‌شناختیم با این قرص که اسمه واقعیش چیز دیگست و برای قتل عام سربازان استفاده می‌شده و بدترین و دردناک ترین مرگ و‌داره ولی تو ایران اینقدر راحت …بر پدرتون لعنت هزار مرتبه جمعش کنین این قرص .کلیه هات و کبدت لخته خون میشه از دهنت میاد بیرون بد ترین مرگ و داره جانه مادرتون نفروشید

  1. حوا گفت:

   چرا فحش میدین کامل بخونین بعدا قضاوت کنید اینا نوشتن نمیفروشیم زنگ نزنین

 6. سعید گفت:

  بر پدر و مادرتون لعنت واحد های نظارتی که فقط بلدین رشفه و پول بگیرین …من چندین نفر رو می‌شناختیم با این قرص که اسمه واقعیش چیز دیگست و برای قتل عام سربازان استفاده می‌شده و بدترین و دردناک ترین مرگ و‌داره ولی تو ایران اینقدر راحت …بر پدرتون لعنت هزار مرتبه جمعش کنین این قرص .کلیه هات و کبدت لخته خون میشه از دهنت میاد بیرون بد ترین مرگ و داره

 7. ملکشاهی گفت:

  سلام لطفا میشه جواب سوال منو بدید خونمون خیلی حشره داره قرص برنج داخل اب حل کردم منتظر جواب شما به پاشم یک روز کافیه خونه کسی نباشه یا خطر ناکه

  1. محمد گفت:

   از سرکه و سیر و حشره کش ها استفاده کنید قرص برنج درصورتی مجاز خونه رو چند روز ترک کنید بعد فرود با ماسک و دستکش خونه رو پاک سازی و در پنجره را باز کنید

 8. فاطمه گفت:

  سلام قرص برنج از کجا میتونم تهیه کنم

 9. میردهقان گفت:

  سلام
  برای هر اتاق سه در چهار ، ده عدد قرص بگذارین به مدت دو شبانه روز .
  تمام درز و سراخهای در و پنجره ها را ببندین تا هم بخار قرص بیرون نره و اثر گذار باشه .
  حتما خانه را از حیوانات خالی کنین و خودتون بعد از گذاشتن قرص خانه را ترک کنین .

 10. مریم گفت:

  حتی نصفش هم آدم میکشه .یکی از همسایه های ما به قصد خودکشی یکدونه خورده بود درعرض ۳ ساعت فوت کرد .خیلی هم وحشتناک همون سه ساعت فقط خون بالا میاورده و….
  نکنید این کارارو 😢😢😢

  1. سعید گفت:

   بر ناموسشون لعنت که میفروشن

 11. کامران گفت:

  دوستان خیلی مهمه . اگر متوجه شدید کسی این قرص را خورده , اصلا به اینکه حالش بد نیست و یا تهوع نداره توجه نکنید و شخص را سریعا به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل کنید . همچنین از دادن هر نوع مایعات به فرد قطعا خودداری کنید. ثانیه ها اهمیت دارند.

  1. تروسکه گفت:

   سلام از کجا میتونم بخرم

 12. علی گفت:

  من میخوا تست کنم کشندس یا نه اگه کشت میفهمیم خطر ناکه اگه نکشت باز هم می فهمیم خطری ندار
  حالا اینو ازکجا پیدا کنیم برای خرید
  ممنون میشم کسی بگه

  1. محمد گفت:

   داداش تو کم داری از لحاض ذهنی بوش ادمو تا کام مرگ میکشونه چه برسه به خوردنش

 13. محسن شمسیان گفت:

  سلام و خسته نباشید.لطفا راهنمایی کنید. این قرص خطرناکی که گفتید چه جور بسته ای داره.من‌تازه‌ازدواج
  کردم‌واحساس‌میکنم‌خانمم‌مشکل‌روحی‌داره.
  چندروزپیش‌یه‌قوطی‌فلزی‌زرد رنگ‌به‌چشمم‌خردشبیه قرص جوشان که روش‌ نوشته‌بود آ…م فسفات۵۶٪ نامحسوس هرچی میگردم پیداش نمیکنم.چیزی که من دیدم همون قرص برنج هست؟
  اَدمین برنج کاسپین کمک🥺. راهنمایی

  1. سلام دوس عزیز
   قرص برنج بطور معمول قوطی هاش نقره ای رنگه و بر روی آن کلمه آلمنیوم فسفید به انگلیسی نوشته شده
   خود قرص بوی تند مشابه به سیر گندیده داره
   عکس قرص برنج ضمیمه شد
   قرص برنج

  2. سعید گفت:

   آره درسته

 14. محمد گفت:

  لطفا بگید از کجا میتوانم تهیه کنم

 15. پریا گفت:

  از کجا میتونم پیدا کنم؟؟

 16. Ali گفت:

  شما یک صدم هم بخوری تمومه

 17. علی گفت:

  ممنون از اطلاعاتتون کاش کسی ازش استفاده نکنه

 18. امیر گفت:

  بله کافیه.

  1. اسوا گفت:

   ازکجا میتونیم گیرشون بیاریم

   1. ... گفت:

    سلام قرص رو از کجا میشه تهیه کرد؟

 19. علیرضا گفت:

  ی دونش واسه مرگ کافیه؟؟

  1. نیما مهرگان گفت:

   نصفش هم باعث مرگ میشه

  2. محمود گفت:

   سلام توروخدا از این قرص استفاده نکنین.یک‌ذره اش هم آدم رو می‌کشه.پسرعموم نصفش رو خورده برای خودکشی.مرگ بدی داشت.

  3. نگین گفت:

   ممنون میشم بگید از کجا تهیه کنم من خودم شیراز زندگی میکنم

 20. ابراهیم محمدی گفت:

  ممنون از سایت فوق العادتون

  1. ناشناس گفت:

   ببخشید چطور میتونم قرص برنج سفارش بدم

 21. مهدی گفت:

  سلام برنج رو در افتاب پمپ کن و الک کن شاید بهتر بشه و بویه بدش از بین بره

 22. راضیه گفت:

  خونم ساس اومده هر چی سم پاشی میکنم از بین نمیره قرص برنج بزارم خونه وچن روز خونه نباشم درست میشه؟؟بخدا دیگه از دست ساس افسردگی گرفتم

  1. سجاد گفت:

   سلام از خمیر ساس کش که داروخانه دارن استفاده کن

  2. علی رحیمی گفت:

   نه باید از سم مخصوص ساس که بخوری هستش باید استفاده شه ، دلیل ساس هم یا وسایل و مبلمان دست دوم که تو سمساری خریدیه یا چوب مبلمانت نفتا نخورده س

   1. امیر گفت:

    درود،عزیز از طریق وسایل چوبی حتی پارکت هم میاد،من چند سال پیش اتاقم رو پارکت کردم والان ۵ ساله که گرفتارم.پارکتی هم که خریدم جزو بهترین ها بود و اصل ترک بود،نیخوام بگم اصلا ربطی به تمیز و کثیف بودن یا وسایل دست دوم و وسایل نو و باکیفیت نداره.موفق باشید.

  3. ساره گفت:

   ساپرمترین بزن صددرصد ساس رو میکشه و ملحفه ها رو بنداز تو آب داغ. مبلمان و سرویس خوابتم چک کن که توش نداشته باش همه جا رو از این سمه بزن

 23. ftm گفت:

  سلام قرص ماش خطرناکه؟

 24. n گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  قرص برنج رو چطور میشه تهیه کرد؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام، قرص برنج در کشور به صورت قانونی نمیشود تهیه کرد

  2. آجیل افشار گفت:

   سم فروشی

 25. محمد گفت:

  سلام ممنون میشم راهنمایی کنین آیا برای کشتن شپش سر هم میشه ازش استفاده کرد البته برای فرش و وسایل خونه که داخل خونه هم نباشیم و اذیت نشیم از بوی قرص و سم اون.ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. غفار جعفری گفت:

   سلام وقتتون بخیر خواهشا یه کاری کنید این اسلحه (قرص برنج بدست مردم نیفته که بیچاره مکنه)

  2. روح الله گفت:

   سلام
   شپش سر اسپری مخصوص داره داروخانه،۱۸۰ت تهیه کن
   عالیه

  3. رضا زرین گفت:

   قرص برنج در اصل ماده شیمیائی مورد استفاده در جنگ جهانی دوم توسط نازی ها بوده به هیچ وجه با بدن تماس نگیرد . درب قوطی را در هوای باز باز کنید. 0.15 گرم آن برای آسیب جدی به بدن کافیه. بسیار مراقب باشید. هیچ نوع پادزهر شناخته شده ای ندارد.

  4. وحید گفت:

   برای سرت از شامپو لیندان استفاده کن حل میشه

 26. محمد رضا گفت:

  خدا لعنت کنه سازنده این قرص رو که کم جوان هارو بدبخت نکرده

  1. یوسف گفت:

   شعر نگید ، این نوع ممنوعیت برای خیلی چیزهای دیگر بوده ، یک نمونه تریاک ، که در اکثر داروها به کار برده شده. روش استفاده و کاربرد مهم است ، مثل چاقو 🗡️. اشخاصی مثل شما ، (. ) چشم در دهان این و آن دوخته تا نسنجیده و نفهمیده تکرار کنند

  2. حسین گفت:

   اره واقعا . یکی از همکارمون متاسفانه با خوردن یکیش در عرض ۲ دقیقه فوت کردن

 27. ناامید از زندگی گفت:

  راست راستی مرد ینی تموم شد؟

  1. حسام الدین گفت:

   سلام خسته نباشید. خیلی ممنون از مقالتون. سوالی که دارم اینه که نوع گیاهیه این قرص رو از کجا میتونم تهیه کنم و چه اسمی داره؟
   نمونه ی مشابهی هم داره که در دسترس باشه؟
   به دلیل غلط انداز بودن اسمش کسی ارائه نمیکنه.

   ما انباری کرایه کردیم که برای بار اول که وارد شدیم بوی فلفل تند مانند میاد و مسمومیت آن به شکلیه که ضربان قلب افزایش پیدا میکنه و انگار حرارتی از بدن خارج میشه بنظر میرسه چه سمی باشه؟

   1. سلام و عرض ادب، فروشگاه سموم کشاورزی و شنیده میشه داروخانه ها هم قرص های گیاهی را ارائه میدهند
    قرص برنج بوی شبیه به سیر گندیده داره و قرار گرفتن در معرض بوی آن میتونه باعث افزایش ضربان قلب بشه

 28. سنا گفت:

  سلام
  خونه ما ساس زده ازکجا اومده نمیدونم تا حالا ندیده بودم خلاصه بیچاره شدم باهاش هرچی سم میزنم فایده نداره چه کنم ریشه کن بشه تورو خدا اگر کسی اطلاعی داره بگه 🙏

  1. محمد گفت:

   بهترین راه که من برای از بین بردنش استفاده کردم سم پاشی کامل خونه و خالی کردن آن است.
   ابتدا یه سم پاش حرفه ای بگین بیاد کل خونه رو سم بزنه و یکی دو روز خونه رو خالی کنین.
   بعد یه سم پاشی دستی بخرین و تمامی وسایل خانه را به یک اتاق منتقل کنین بعد ابتدا سوراخ ها و لونه های ساس ها رو پیدا و نابود و سم پاشی و پر کنید.
   حال نوبت به وسایل است، تک تک وسایل باید بازدید شوند داخلشان سم پاشی شود و هر وسلیه ای که نمیتوانید کامل سم پاشی کنید باید دور ریخته شود مثل پشتی ها و متکاها و برخی تشک ها بعد از سم پاشی تمام وسایل و بررسی دقیق موفق با از بین بردن ساس میشود و تنها راه ممکن همین هست و بس .

   1. امیر گفت:

    حتی از طریق پریزهای برق و تلفن هم میتونن از یه اتاق به اتاق دیگه برن.

  2. alirahimi گفت:

   سم مخصوص ساس ، که بخوری هستش و باید به شرکت های حشره کش بگید ، ساس از مبلمان رخت خواب یا وسایل چوبی به عمل میادش

 29. Leo Marroquin گفت:

  I can not wait to read far more from you. This is really a wonderful site.

 30. محدثه گفت:

  سلام.من تو اتاق ساس دیدم .
  بعد ۳ روز پشت سر هم سم چغندر زدم و گوگرد دود کردم.بعد ۵ روز ک اومدم تو اتاق و همه جا رو تمیز کردم.دوباره دیدم یه بچش ک مثلا تازه از تخم در اومده داره رو بالشت راه میره ک کشتمش خونه قرمز داشت یعنی گزیده بود .الان قرص برنج جوابه بزارم دور اتاق ؟

  1. سنا گفت:

   چه کردی ساس از بین رفت ؟ما هم ساس زده خونمون موندیم چه کنیم

 31. وحید اعمی گفت:

  سلام خسته نباشید به مدت ۵ روز قرص برنج داخل گونی و ظرف برنج گذاشتم ، برنج بوی قرص گرفته آیا ضرر داره، برای از بین رفتن بوی قرص چیکار کنم

  1. سلام و عرض ادب
   اگر قرص را در داخل دستمال کاغذی گذاشتید بطوریکه قرص به دانه ها برخورد نداشته، مشکلی نداره
   برای از بین بردن بوی قرص سر کیسه برنج را باز بگذارید و یک الی دو روز بعد بوی از بین میره

   1. محمد گفت:

    سلا از کجا تهیه میشه کرد من اندازه 80عدد کیسه برنج دارم که کرم لولک داره اگه راهنمایی کنید ممنون میشم هرچی استفاده کردم اثر نکرده

  2. سیدجلال موسوی گفت:

   سلام به دوستان گلم.من سیدهستم.ببخشیدداشتم مطالب بچه ها رامیخوندم دیدم دارن درباره ساس صحبت میکنن خواستم بگم چندسال پیش من یه جایی داخل یه کارگاه کابینت سازی کارمیکردم که شبهاهمونجا روی تخت میخوابیدم متوجه ساس شدم.اولا ساس وقتی بدن رامیخوره موجب خارش میشه وبعداز خاروندن زخم میشه.دوم اینکه کلا ساس جاهایی میره که چوب هستش مثله موریانه.بایدببینیدچوبهایی که داخل اتاقتون هستش اگه سوراخ شده باشن بایدسوراخهاراپرکنیدبرای ازبین بردنشون فقط بایدبسوزونیداگه ساس دیدیدفندک بگیریدبهش سریع بادکرده وتق صدامیده.فقط آتیش دشمن ساس هستش.ببخشیدطولانی شد.ممنون ازهمه شما.

  3. فرح گفت:

   سلام و درود قرص های برنج که با ظرف پلاستیکی
   خوردن یک دانه اش با مرگ رو به رو میشه؟ ممنون مشم پاسخ بدید قوطی هایی مثل همین عکسی که گذاشتید ولی پلاستیکی و روش با قرمز نوشته

 32. محمد گفت:

  یک مقدار کمی در حد یکی دو دونه برای برنج‌هامون که شپشک زده و داره فاسد میشه باید تهیه کنم. شنیدم نسبت به آفت‌کش‌های دیگه بهتره. از دوستان اگر کسی می دونه از کجا میشه تهیه کرد، داروخانه، عطاری یا لوازم کشاورزی؟ لطف می‌کنید پاسخ رو همینجا بفرمائید.

 33. ساناز گفت:

  سلام کدوم قرص برنج خطرناک هستشو رنگش چه رنگیه،که حواسمون باشه گیاهیشو بگیریم.ممنون از راهنماییتون دوستان

  1. ۰۰ گفت:

   میشع پودر کردش ؟ بازم اثر داره

 34. الهام گفت:

  سلام
  برنجای من کرم زده تو آفتاب پهن کردم یه روز اما بازم کرم داره دیگه جمعش کردم و نمک و سیر زدم همین کافیه یا بازم کرما دوباره میزنن برنجو

  الان واقعا موندم چیکار کنم

  1. سلام ، با توجه به نزدیک شدن فصل سرما این موضوع حل میشود و جای نگرانی نیست

  2. شیرین گفت:

   بزار ۴۸ساعت داخل فریزر ، کرمها و تخمشون ازبین میرن ، برنجتم مشکلی براش پیش نمیاد

 35. شینا گفت:

  واقعاا جیگرش از دهنش در اومد ؟ چقدر درد کشید تا تموم‌ کرد؟

  1. سیا گفت:

   شاید چیزی که دیده،خون لخته شده بوده.چقدرزشته وقتی ازکسی به این شکل ایراد می گیریم.اینکه نوع نگارش یا جمله بندی و املای کسی اشکال داشته باشه،نه عجیبه ونه اینقدرمهم،که هرکسی به خودش اجازه بده طرف رو مسخره کنه یا توذوقش بزنه.
   کمی احترام دیگران رو نگه داریم،خصوصا احترام افرادپیروسالمند رو.

 36. حمید گفت:

  یک گونی برنج ما شپشک زده بود. دو سه هفته پیش از عطاری بغل خونه گفتیم یه چیزی بده برای برنج! بهمون قرص برنج داد. شنیده بودیم که خطرمرگ داره اما فکر میکردیم فقط خوردنش خطرناکه! خلاصه قرص رو بهمون داد و ما هم استفاده نکردیم. گذاشتیم توی قفسه بغل اپن آشپزخونه. دو سه هفته گذشت یک روز صبح با همسرم ساعت ۹ از صدای ترکیدن یه چیزی از خواب پریدیم! با عجله پریدیم تو سالن دنبال منشا صدا بودیم. دیدیم دود زیادی میاد! مثل اینکه مثلا دود ترکیدن فیوز باشه. هی دود رو بو میکردم ببینم بوی چیه! یه لحظه یه کیسه پاره شده که خاکستر بهش چسبیده پیدا کردیم. اولش نفهمیدیم چی بود بعدش متوجه شدیم که قرص برنج بوده و با کمی سرچ متوجه شدیم که گازش مثل خوردنش خطرناکه اصل خطرش اصلا همون گازشه که اگر در معرض رطوبت قرار بگیره میتونه منفجر بشه. حال هر دومو ن بد شده بود. با عجله خودمون رو به بیمارستان لقمان رسوندیم و اکسیژن گرفتیم و تحت نظر قرار گرفتیم. تا دو روز بعدش قفسه سینه و قلبم درد گرفت. خلاصه که مرگ از بیخ گوشمون رد شد. عطاری که به ما این رو داد نگفته بود که گازش هم میتونه خطرناک باشه و ما داشتیم به خاطر یه سهل انگاری جون مون رو از دست میدادیم.

  افرادی هم که به دنبال قرص برنج برای خودکشی هستند بهتره بدونن که اکثر افرادی که با قرص برنج خودکشی میکنن به خاطر درد زیادش بعد از مصرف پشیمون میشن اما دیگه چاره ای نیست چون مرگ و میر خوردنش بالای ۹۵ درصده. لطفا و لطفا حتی اگر قصد خودکشی دارید با قرص برنج این کارو نکنید!!!

  1. محمد گفت:

   دمت گرم که توصیه کردی جایگزین داری بجای قرص برنج

   1. ناشناس گفت:

    قرص متادون

  2. ..... گفت:

   جایگزین بهتری نداری براش؟

 37. سلام در خصوص ساس اطلاعاتی نداریم

  1. علی الهیاری گفت:

   سلام وقت بخیر بزرگوار خسته نباشید شرمنده که مزاحمتون شدم ممنون بابت اطلاعاتی که در اختیار می‌گذارید، بنده یک راهنمایی میخواستم از خدمتتون اگر مقدور هست براتون راهنمایی ام کنید ممنون میشم، من امروز اتفاقی متوجه شدم که مادرم برای برنج ها کا داخل سطل های فلزی بزرگ گذاشته روز هر کدام داخل دستمال دو تا دونه قرص برنج گذاشته که جلوگیری از حشره ها کنه که متأسفانه دیدم قرص ها داخل دستمال کاغذی پودر شده و من هم برنج ها رو تو فضای آزاد تراس پهن کردم حال سوالم اینه که چطور میشه این آثارش رو از بین برد و اسیب زننده نباشه، آیا با شستن برنج ها موقع پختن از بین میره،
   سپاس فراوان

   1. سلام و عرض ادب
    اگر قرص به دانه ها برخورد نداشته مشکلی پیش نمی آید
    برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید
    نحوه استفاده از قرص برنج

   2. سپیده گفت:

    درود
    اشکالی نداره پودر بی اثری ازش بر جا می مونه که سمیت نداره.

  2. Aminbasafa گفت:

   تا شقایق هست زندگی باید کرد…
   نابرده رنج گنج میسر نمی شود
   مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد
   حکیم بزرگ فردوسی سروده پس انسان باید همیشه تلاش و کوشش نماید تا به جایی برسد وگرنه تلاش و حرکت نکنی چیزی عایدت نمیشه ازشما حرکت و از خدا برکت مطمئن باش باید سختی بکشی تا به جایی برسی وگرنه افسرده میشی شما اول راه هستید بایستی توکل بر خدا کنی با جدیت و پشتکار حتما موفق خواهی شد.به امید روزهای بهتر.موفق و برقرارباشید.

 38. امیرخان گفت:

  پس زندگی کن

 39. Zahra گفت:

  من پارسال برنج خریدم. تا الان کرم نزده بود ولی الان یکی از کیسه ها رو که خالی کردم دو تا کرم پیدا کردم. نمیخوام از قرص برنج استفاده کنم، ندارمش هم. کسی میدونه چی توی برنج بریزم کرم نزنه؟ سیر و نمک مادربزرگم قدیم استفاده می‌کرد ولی خیلی موثر نبود، یه چیزی بگید که موثر باشه

  1. سلام در هوای آزاد پهن کنید

   1. fatemeh گفت:

    پودر کشنده حشرات

  2. مهدی محمودی گفت:

   از برگ بو یا خودحبه سیر یا میخک از عطاری ها تهیه کنید

  3. فؤاد گفت:

   نمک بزن به برنج

  4. مجتبی گفت:

   نمک بزن تو هوای باز پهن کن جلوی آفتاب

   1. وحیدم گفت:

    سلام آفتاب برنج رو خورد میکنه ها

    1. سلام یکی دو ساعت مشکلی نیست

  5. علی گفت:

   ریکا بزن بهش

 40. eli گفت:

  سسلام این جایزکیسه برنجی ک خریدی

 41. سلام عرض ادب
  قرص برنج مانند قرص های دیگست که عکسش در همین مطلب موجوده

  1. غفار جعفری گفت:

   آقا آن یه نوع اسلحه خطرناکه دنبالش نباش

 42. سلام در پایین صفحه لینک قرار دارد

  1. ناشناس گفت:

   قرص برنج رو چطوری و از
   کجا بخرم

  2. بهاره ابراهیمی گفت:

   قرص برنج بچه بودیم تو عطاری ها و وسایل کشاورزی بود الان پیدا نمیشه بیچاره شدم برنجام تا پارسال سو سک میگذاشت حالا بید گذاشته هیچ چی هم اثر نمیکنه کل خونه ام پرواز میکنن

   1. امیر گفت:

    خدالعنتتون کنه هرچی میکشیم از کج فهمی امثال شماست

 43. درودی گفت:

  ممنونم عالی بود و اطلاعاتی که از قرص برنج میخواستم بهم داد کاش از فراورده های طبیعی برای افت زدایی استفاده شود تا کسانی که روحیه ضعیف و مشکلات دارند ببرای استفاده از اینها تحریک نشوند

  1. علی حسین پور گفت:

   چرا همتون چس ناله میکنین بابا یه بزنین نفت در بیاد پلی کنید شب بزنید نف در بیاد 😂🤣

  2. زهرا گفت:

   قرص برنج برای سوسک هم میشه؟محله ما سوسک زیاد دارد

   1. شایسته غلامرضائی راد گفت:

    سلام من قرص برنج داخل دوتا دستمال پیچیدم
    بعد کیسه برنج گذاشتم تو نایلون وقرص تو گذاشتم داخل نایلون بعد دو ماه گرفتم قرص پودر شده تو دستمال بود
    آیا برنج آلوده شده ؟

    1. ممدم گفت:

     غلامرضا جان .اون قرص دیگ اون موقع فاسد شده هیچ خطری نداره

     1. مریم گفت:

      سلام این اطلاعات شما درمورد فاسد شدن قرص منبع موثقی داره؟ مطمئن هستید بعد دو ماه یا بیشتر قرص «فاسد» و «بیخطر» میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *